Dlaczego warto wybrać cięcie wodą szkła?

Dodano: 2016-06-13 Przez: admin


Wycinanie w szkle rozmaitych profili nie jest możliwe z wykorzystaniem każdej techniki. Bardzo dobrze w tym przypadku sprawdza się waterjet, czyli cięcie strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem. Dlaczego warto zdecydować się na tę technikę?
Waterjet to technika stosowana już od lat, bardzo popularna, która używana jest do obróbki różnego rodzaju materiałów. Wykorzystuje się specjalne maszyny, które natryskują wodę lub wodę ze ścierniwem pod wysokim ciśnieniem i tym samym pozwalają na przecięcie elementów, mających grubość nawet do 20 centymetrów i więcej zależnie od materiału.
Jak odbywa się cięcie wodą szkła?
W przypadku szkła także możliwe jest cięcie wodą, niemniej jednak nie można wykonać prac dla szkła hartowanego, które jest wtedy narażone na pękanie. Inne rodzaje szkła można jednak z powodzeniem obrabiać z wykorzystaniem wody.
Cięcie odbywa się z wykorzystaniem wody z dodatkiem ścierniwa, najczęściej oliwinu, który jest na tyle miękki, że potrafi skutecznie obrobić materiał szklany, ale nie wywołuje pęknięć, odprysków i bardzo estetycznie wykańcza brzegi, dlatego też w większości przypadków nie ma potrzeby ich poprawiania. Cięcie odbywa się też na zimno, dlatego też materiał nie jest narażony na uszkodzenia.
W rezultacie wycinać można nawet bardzo skomplikowane, dekoracyjne elementy, podzespoły i inne produkty w grubości do około 20 centymetrów. W przypadku zróżnicowanych grubości nie ma potrzeby wymiany narzędzi na nowe, co przekłada się również na ekonomiczność prac.
Przykłady zastosowań techniki waterjet dla cięcia szkłem:

materiały reklamowe wykonane ze szkła

litery przestrzenne ze szkła

znaki firmowe umieszczone na posadzkach i ścianach

podzespoły maszyn i urządzeń

elementy wystroju wnętrz i dekoracje

statuetki szklane i nagrody

otwory w szkle

Jeżeli interesuje cię cięcie wodą szkła, w takim przypadku firmy, które oferują usługi w tym zakresie, można znaleźć przez internet. Wystarczy tylko skorzystać z wyszukiwarki, aby uzyskać adresy firm działających w całej Polsce.


Dodaj komentarz

Komentarze

Brak komentarzy

Menu